Sercem każdego kominka jest wkład kominkowy. Na rynku występują różne rodzaje wkładów kominkowych, m.in. powietrzne, czyli przeznaczone do ogrzewania powietrza. Taki rodzaj wkładu kominkowego może być wykorzystywany jako samodzielne źródło ciepła lub jako dodatkowy element grzewczy, oprócz zainstalowanego ogrzewania na węgiel, olej opałowy, czy gaz. Wkłady kominkowe powietrzne znajdą zastosowanie w mieszkaniu z odpowiednim układem kominowym, w prywatnym domu, w firmie, bądź w lokalu użytkowym, typu restauracja, bar, czy hotel.

Niezaprzeczalną rolą pięknie obudowanego wkładu kominkowego powietrznego jest także funkcja dekoracyjna i estetyczna. A jest w czym przebierać. Można bowiem wybrać powietrzny wkład kominkowy żeliwny lub stalowy, z szybą prostą, z szybami na przestrzał, z szybą panoramiczną, pryzmatyczną, z podnoszonymi drzwiczkami, z wytapianymi w żeliwie lub stali fikuśnymi ornamentami lub prosty, surowy w formie nowoczesny rys.

Wkład Kominkowy EdilKamin

Ważne jest aby produkt, na który padnie nasz wybór, posiadał odpowiednie parametry techniczne, takie jak: duża sprawność, jak najmniejsza (najlepiej zerowa) emisja dwutlenku węgla, sposób oprowadzania spalin, moc grzewcza, itp. Poza tym dobrze żeby powietrzny wkład kominowybył doposażony w możliwość regulacji dopływu powietrza do wkładu oraz charakteryzował się wysoką żaroodpornością. Miłym dodatkiem może okazać się taki walor wkładu kominkowego jak system czystej szyby, dzięki któremu dłużej będziemy cieszyć się niezakłóconym widokiem palących się szczapek drewna.